Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków z przyjemnością informuje, że jest Patronem strategicznym wielkiej Konferencji Firm Osuszających. Konferencja odbędzie się w Łodzi, w dniach 14-15 marca 2024 roku. 

Szanowni Partnerzy

Zapraszamy na Konferencję "Aspekty prawne w osuszaniu i restytucji budynków po szkodach wodnych", która odbędzie się w dniach 14 marca 2024 roku w M Hotelu w Łodzi, przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 111.

Zapoznaj się z aspektami prawnymi w osuszaniu i restytucji budynków po szkodach wodnych! 

W związku z zaplanowaną wielką Konferencją Firm Osuszających pod Patronatem Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków, przesyłamy informacje dotyczące tego wydarzenia. Zapraszamy do pobrania zaproszeń wraz z informacją o konferencji oraz formularzy zgłoszenia uczestników.

Podczas konferencji zdobędziesz wiedzę w zakresie:

 1. Aktualnych przepisów prawnych dotyczących osuszania i restytucji budynków.
 2. Praktycznych aspektów zawierania umów cywilno-prawnych i umów cesji w szczególności na osuszanie po zalaniu.
 3. Stawek VAT na usługi osuszania.
 4. Ochrony konkurencji i konsumentów Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów.
 5. Najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie osuszania i likwidacji szkód wodnych.
 6. Kosztorysowania KNR po szkodach wodnych.
 7. Metod wykonywania prawidłowych pomiarów wilgotności.

Prelegentami konferencji będą:

 • Dr Zbigniew Świderski Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji
 • Dr Małgorzata Sęk Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji
 • Prof. dr hab. Maria Królikowska Olczak Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji
 • Maciej Sikorski Prezes Orgbud sp. z o.o.
 • Waldemar Tokarski Prezes PSTOiPKB

Pobierz formularze zgłoszeniowe oraz zaproszenia:

Serdecznie zapraszamy do przesyłania informacji o Konferencji Firm Osuszających wraz z formularzami zgłoszeniowymi, do Waszych zaprzyjaźnionych firm oraz Partnerów.

Mając na uwadze, że na Konferencji będą obecni reprezentanci wielu podmiotów związanych z naszymi organizacjami w tym PSTOiPKB, PGO, UFO oraz reprezentanci podmiotów zewnętrznych niezrzeszonych, to załącznikach znajdziecie osobne zaproszenia i formularze zgłoszeniowe dedykowane dla poszczególnych grup docelowych:

 1. Członkowie i Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków,
 2. Członkowie Polskiej Grupy Osuszającej / Unii Firm Osuszających,
 3. Producenci oraz wystawcy,
 4. Niezrzeszone firmy zewnętrzne zajmujące się osuszaniem budynków,
 5. Inwestorzy i Wykonawcy, Developerzy,
 6. Zarządcy Nieruchomości,
 7. Rzeczoznawcy,
 8. Pracownicy firm ubezpieczeniowych,
 9. Kosztorysanci budowlani,
 10. Architekci,
 11. Doradcy podatkowi,

Informacja uzupełniająca:

W przypadku wątpliwości dotyczących wyboru pakietu, zapraszamy do kontaktu z organizatorem pod numerem telefonu: 512 302 227

Wyjaśnienia do druków formularzy złożeniowych oraz płatności za Konferencję:

 • Konferencja podzielona jest na 2 dni. W drugim dniu odbywa się Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków, więc opłata za dwa dni dotyczy Członków PSTOiPKB.
 • Uczestnicy Konferencji którzy deklarują chęć przystąpienia do Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków, mogą również być obecni drugiego dnia Konferencji.
 • Pozostałe opłaty wynikają z płatności za salę, catering oraz bankiet z open barem. Należy więc wybrać odpowiednią opcję. Podział opłat pozwala na pobyt na samej Konferencji bez bankietu lub na Konferencji połączonej z bankietem.
 • W przypadku kiedy Członek Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków będzie obecny tylko na Walnym Zgromadzeniu, to opłaca jedynie koszty związane z tym wydarzeniem.

UWAGA! Proszę wybrać odpowiednie formularze dedykowane dla uczestników!  Formularze zgłoszeniowe należy wysyłać na adres organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Istnieje możliwość, aby niezrzeszeni uczestnicy Konferencji mogli dołączyć do naszego spotkania integracyjnego z bankietem. W celu ustalania szczegółów proszę o kontakt z organizatorem- Panem Prezesem PSTOiPKB Waldemarem Tokarskim pod numerem telefonu: 512 302 227
 • Uprasza się aby niezrzeszeni uczestnicy zainteresowani obecnością na spotkaniu integracyjnym z bankietem, wpłacali dodatkową opłatę za bankiet do  05.03.2024r.

W trakcie Konferencji odbędzie się losowanie nagród dla uczestników w tym:

 • wentylatorów stosowanych w procesach osuszania- ufundował Paweł Surmiak z TOP-TECHNIKA Polska
 • roczny abonament dostępu do bazy cenowej INFOCENBUD, niezbędnej przy kosztorysowaniu robót budowlanych w tym osuszania budynków po szkodach wodnych- ufundował Prezes Maciej Sikorski z ORGBUD Serwis.
 • oraz wiele innych cennych nagród.

Uczestnicy otrzymają również zestawy katalogów oraz materiałów szkoleniowych od producentów

Zapraszamy

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA Z PRACY STOWARZYSZENIA

Michał Sokołowski
Z przyjemnością informujemy, że Członkami Wspierającymi Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków z ramienia koncernu DANTHERM GROUP jest Pani Katarzyna Cellary-Zinko oraz Pan Marcin Hetman.
Michał Sokołowski
Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków z przyjemnością informuje, że jest Patronem strategicznym wielkiej Konferencji Firm Osuszających. Konferencja odbędzie się w Łodzi, w dniach 14-15 marca 2024 roku.